دستگاه مکانیزه پرورش و تکثیر زالو برای اولین بار در ایران و جهان

دستگاه مکانیزه پرورش و تکثیر زالوی طبی

باید ذگر شود که دستگاه اتومات انحصار کامل میباشد و به دلیل قیمت بالای این دستگاه و همان عملکرد در سیستم نیمه اتومات ما فقط برای فروش سیستم نیمه اتومات را داریم که نصف هزینه سیستم اتومات را دارد ولی همان عملکرد را دارد  و برای دستگاه تمام اتومات  هیچ گونه فروشی در بازار نداریم.

هر کس و هر فردی که ادعای فروش سیستم اتومات در بازار را دارد و از روش ما کپی برداری کرده است باید بدانید که دیده شده مجموعه هایی این کار را کرده اند با مراجعه به سایت ثبت اختراع میتونن گواهی ثبت اختراع و شماره ثبت این اختراع رو ببیننو در قسمت ادعا ناماه حقوقی موارد ثبت شده را مطالعه کنند پس اگر کسی ادعای فروش این دستگاه را دارد چه خریدار و چه فروشنده طبق قانون مالکیت با انها برخورد می شود.

شرکت برج سبز آرمان کشاورزی از سال ۱۳۹۰ با تشکیل تیمی متخصص از مهندسین و دکترهای رشته های کشاورزی شیلات دامپزشکی و بیوتکنولوژی و با گذر از سه مرحله ۱-تحقیقاتی۲-تحقیقاتی تجاری۳-کامل تجاری توانسته به موفقیت هایی در این زمینه دست پیدا کند

دوستان عزیز بارها دیده شده که از اسم   مهندس احمد یزدانی و اعضای گروه سو استفاده شده است باید بدانید که ما فقط با زیر مجموعه خودمان کار میکنیم و افرادی که در بازار از اسم ما استفاده میکنند کاملا جعلی میباشد و ما با هیچ شرکتی در ایران که در زمینه تولید و تکثیر و فروش زالو میباشد همکاری نداریم  به جز افراد زیر  

معرفی تیم انجمن متخصصان زالو

مشاور طرح تولید زالو

مهندس خسرو سلجوقی

مهندس خسرو سلجوقی

۱-تالیف کتاب آموزشی پرورش و تکثیر زالو طبی توسط مهندس احمد یزدانی مهندس خسرو سلجوقی و مهندس فرشید شریفیان و دکتر ابراهیم رضوی

۲-ثبت اختراع سامانه تمام اتومات پرورش و تکثیر زالو(مخترعین آقای مهندس احمد یزدانی,دکتر ابراهیم رضوی,و جناب مهندس سلجوقی)

۳-مشاوره بیش از پنجاه فارم تولیدی در کشور و همین طور مشاور طرح های صنعتی و دارای مجوز پرورش و تکثیر زالو در زنجان و سلطانیه و ملارد و گیلان و ……

۴-مستقر در مرکز رشد تولیدکننده روغن و انزیم از بدن زالو

۵-برگزار کننده دوره های خصوصی و عمومی پرورش و تکثیر زالو در مرکز رشد زیست فناوری پژوهشگاه ملی  ژنتیک

۶-تهیه گزارش در برنامه های مختلف سیما شبکه یک شبکه آموزش و مستند

 توضیحات طرح مکانیزه پرورش و تکثیر زالو

امروزه پرورش زالو به دو روش مصنوعی و طبیعی در حال اجرا هست  و با توجه به گسترش این طرح در کشور و به دلیل نداشتن سیستم یکپارچه و تجربه لازم برای تولید و موارد قدیمی در اساسنامه صدور جواز پرورش و تکثیر زالو مشکلات فراوانی را برای علاقه مندان به تولید و کارافرینی ایجاد کرده است که شرکت ما با طراحی سه هدف تولید به روش مکانیزه سیستم فروش زالو طبی و فراوری های تولید شده از زالو از قبیل روغن عصاره و تولید پروتئین های نو ترکیب  و همین طور صادرات دانش فنی و تجهیزات اتومات

روش طبیعی: در این روش در مناطقی که فاکتورهای زندگی زالو با آب‌وهوا و اقلیم زالو مناسب است با ایجاد یک استخر و کمک گرفتن از زیست‌بوم، تولید و نگه‌داری زالو را انجام می‌دهند.

ایجاد استخرهای طبیعی پرورش زالو به سه شکل هست که عمدتاً بدین‌صورت هست که در انتهای استخرها سنگ‌ها و سفال‌هایی را قرار می‌دهند تا مکانی تاریک و پناهگاهی طبیعی برای استراحت زالو باشد و لوله‌های زهکش در کف استخر تعبیه‌شده است که کار تخلیه آب را هم راحت‌تر می‌کند که با یک کف کش آب را به بیرون انتقال می‌دهند در داخل استخرها از گیاهان آبزی استفاده می‌شود که می‌تواند از کاهوی آبی، همین‌طور نیلوفر آبی یا لمونیا نام برد.

استخر گلی

استخر سیمانی

استخر برزنتی

معایب روش طبیعی

۱-محدودیت زمانی برای تولید: به‌این‌ترتیب که تولید فقط در دو فصل سال (عملاً در زمستان و پاییز تولید انجام نمی‌شود) انجام می‌شود و عملاً روش طبیعی نسبت به روش مصنوعی از نظر زمانی طولانی‌تر است.

۲-عدم کنترل کامل در فرایند کار به دلیل وسعت پراکنش زالو در استخرهای طبیعی که به‌تبع آن میزان تولید و تکثیر و راندمان پرورش نسبت به روش‌های مصنوعی پایین می‌آید.

۳-غذادهی سخت‌تر نسبت به روش مصنوعی به دلیل پراکنش زیاد

۴-فرار زیاد زالو

۵-مشکلات زیاد برای تشخیص اندازه زالوها و جداسازی آن‌ها به هنگام فروش یا تغذیه به دلیل کلونی زیاد زالو در استخر

۶-کنترل داده‌ها از قبیل تعداد زادوولد و کنترل کوکون‌ها و همین‌طور تنظیم دمای دلخواه

روش مصنوعی: در روش مصنوعی با توجه به این‌که می‌شود در تمام فصول تولید و پرورش را انجام داد نسبت به روش طبیعی برتری دارد که هرکدام از روش‌ها معایبی را دارد.

۱-     پرورش در وانهای پلاستیکی یا فایبرگلاسی

معایب این روش

۱-مصرف بالای آب نسبت به روش مکانیزه موضوع اختراع

۲-ازآنجایی‌که زالو به‌صورت کلونی زندگی می‌کند شرایط کنترل آن سخت‌تر و مرگ‌ومیر و تلفات بالا

۳-میزان فرار زالو در این روش زیاد است.

۴-غذادهی سخت به دلیل خروج زالوها از وان و مشکلات فراوان آن

۵-هزینه کارگری بالاتر نسبت به روش مکانیزه

۶-عدم کامل کنترل دما و تأثیر مستقیم بر میزان تکثیر

۷-مشکلات خروج پوسته‌های زالو و مرگ‌ومیر بالا به دلیل انباشته شدن آن

۲-    پرورش به روش قفسه‌ای و ظروف شیشه‌ای

معایب این روش

۱-احتمال شکستن ظروف به دلیل نیروی یدی و انسانی

۲-هزینه کارگری بالاتر در واحدهای صنعتی و عدم کنترل روی تمامی شیشه ها

۳-تخلیه ظروف به‌صورت دو یا سه روز یک‌بار انجام می‌شود که خود این عمل باعث استرس به زالو می‌شود.(با توجه به این که زالو هنگام باردار شدن سطح زیر شکمی آن در تماس مستقیم با آب است پس تنش و لرزه به آب تاثیر مستقیم روی  جنین های تشکیل شده ی آن و میزان تکثیر زالو دارد منبع

 U. Kutschera1, J. M. Elliott2, 2014. The European medicinal leech Hirudo medicinalis L.: Morphology and occurrence of an endangered species)

۴-عدم کنترل دمای محیط و دمای آب و تلورانس دمایی و  تأثیر مستقیم بر روی کاهش میزان تکثیر و پرورش

۵-انباشته شدن پوسته زالو و شست‌وشوی کامل ظروف بعد از دو ماه

۶-مصرف بالای آب به دلیل خارج کردن آب ظروف که به صورت دو روز یک بار انجام میشود و همین طور شست و شوی کف سالن به دلیل الودگی و بسته نبودن سیستم پرورش که در عکس کاملا واضح است.

۷-مشکل غذادهی به دلیل خروج زالوها از ظروف و چسبیدن زالو ها به ظروف هنگام خروج

۳-پرورش در کیسه‌های مرطوب

معایب این روش

۱-کثیفی گونی‌ها که به دلیل آلودگی نیاز به شست‌وشوی مکرر دارد.

۲-عدم کنترل روی شرایط زندگی زالو و نیاز به باز کردن درب کیسه‌ها دارد.

۳-مرگ‌ومیر زالو به دلیل عدم مشاهده مستقیم

۴-غذادهی مشکل

۵-راندمان تکثیر پایین

با توجه به این‌که تمام روش‌های تولیدی را انجام داده‌ایم و مشکلات فراوان تولیدکنندگان را دیده‌ایم با تشکیل کارگروه تحقیقاتی خود و همچنین تجربه بالا در تولید و تکثیر زالو در ایران توانستیم با طراحی سامانه مکانیزه پرورش و تکثیر زالو معایب روش‌های سنتی را رفع کنیم و راندمان تولید و تکثیر و همچنین کیفیت را بالا ببریم.

ازآنجایی‌که بحث پرورش و تکثیر زالو در ایران رو به رشد است و ارتباط مستقیمی با بخش درمان و سلامت جامعه و همچنین اقتصاد کشور و همچنین محیط‌زیست و حفظ گونه‌های اصیل زالوی پزشکی و همچنین کمبود منابع آبی در کشور دارد ما هدف از اختراعمان طراحی سامانه‌ای مکانیزه بوده است که نه‌تنها به موضوعات گفته‌شده کمک بهینه می‌کند بلکه باعث ارتقا و پیشرفت کشور در این صنعت در بین کشورهای دیگر می‌شود و این روش تولید مکانیزه می‌تواند استانداردهای صادرات زالو را به دست بیاورد و حتی به کشورهای که با بحث پرورش و تکثیر زالو آشنا نیستند ارائه شود.

سیستم بسته اتومات

                                                      سیستم باز اتومات

 

18 دیدگاه در “دستگاه مکانیزه پرورش و تکثیر زالو برای اولین بار در ایران و جهان”

 1. سلام من میخوام این کارو تازه شروع کنم و میخواستم از این دستگاه ها استفاده کنم لطفا طریقه کارکردن دستگاه و تعداد زالو هایی که میشه با هر دستگاه پرورشدادو توضیح بدید و قیمت دستگاه زو هم بگید و چطوری میشه این دستگاه و تهیه کرد

  [پاسخ]

 2. با سلام من از اهواز خدمت شما .مطالب را بررسی کردم. با کمک این دستگاه تحول خوبی می توان در زمینه پرورش زالو انجام داد

  [پاسخ]

 3. به نام خدا
  با سلام هزینه تمام شده روشی که پیشنهاد میکنید(مکانیزه) در اشل خانگی چقدر است؟
  آیا خرید، نصب و راه اندازی به همراه آموزش کامل پرورش زالو میباشد؟ یا دوره آن جداگانه است؟

  [پاسخ]

 4. واقعا به گروهتون تبریک میگم بابت ساخت این دستگاه با ارزش ,اگه میشه هم قیمت دستگاه رو بزارید و هم چندتا عکس از دستگاه ودرمورد نحوه تغذیه و بیرون کشیدن پوسته زالو بیشتر توضیح بدید.

  [پاسخ]

 5. واقعا به گروهتون تبریک میگم بابت ساخت این دستگاه با ارزش ,اگه میشه هم قیمت دستگاه رو بزارید و هم چندتا عکس از دستگاه ودرمورد نحوه تغذیه و بیرون کشیدن پوسته زالو بیشتر توضیح بدید.

  [پاسخ]

 6. سلام
  اینجا نوشتید برای قیمت دستگاه و غیره عضو کانال شیم ولی در کانال گفته شده فروشی نیست و فقط برای مصرف خودتنه
  میشه راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 7. سلام
  وقتتون بخیر
  چنتا سوال دارم
  ۱-قیمت دستگاه چنده؟
  ۲-آموزش استفاده دستگاه توسط شما هست؟
  ۳-خدمات پس از فروش چطوریه؟
  ۴-من پزشک طب سنتی نیستم؛ جوان هستم و دنبال کار! آیا می تونم بعنوان منبع درآمد و شغل بهش نگاه کنم!؟
  ۵-آیا مکان خاصی برا پرورش نیاز هست!؟

  [پاسخ]

 8. باسلام خدمت شما خیلییییی ببخشید واقعا مردمو چی فرض کردید؟؟؟؟؟ داخل کانال گفتید فروشی نیست اینجا میگید برای اطلاع از قیمت فروش به کانال مراجعه کنید برای اینکه اعضای کانالتون رو ببرید بالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ازینکه مردم رو سرکار میذارید چه لذتی میبرید ؟ میخواید پوز اختراعتون رو به مردم بدید؟؟؟؟؟؟؟ واقع باید تاسف خورد بحال همچین ادمایی

  [پاسخ]

  احمد یزدانی پاسخ در تاريخ مهر ۳ام, ۱۳۹۶ ۸:۱۳ ب.ظ:

  سلام خدمت شما دوست عزیز باید بگم که متاسفانه مردم ما به تاریخ مطالب نگاه نمیکنن این متن و مطلب برای خیلی وقت پیشه و اون متن داخل کانال جدیده …..دوست عزیز الان دیگه فصل تولید زالو نیست ما هم میتونیم کلاس تکشیل بدیم اموزش بزاریم ولی الان اصلا فصلش نیست ما یک فایل صوتی تهیه کردیم شما بهتره این فایل صوتی رو گوش بدین تا متوجه بشین ما فروش دستگاهمون از اواخر زمستان دوباره شروع میشه اصلا بحث پوز اختراع نیست ما هدفمون اینه که فردی که وارد این شغل میشه سود کنه نه این که فقط بهش دستگاه بفروشیم پس اگه تو فصل نامناسب این دستگاه ارائه بشه در حق اون فرد تولید کنند اجحاف میشه….کانال ما که فایل صوتی هست
  @tebesonnat

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *