تفاوت زالو درمانی طب سنتی با زالو درمانی مدرن

تفاوت زالو درمانی طب سنتی با زالو درمانی مدرن

تجویز زالو مثل تجویز استامینوفن ، بدترین نوع زالو درمانی است كه متأسفانه امروز در بسیاری از كشورهای جهان در حال انجام است .
در طب سنتی ایران هر داروئی دارای مزاج است و هر بیماری نیز مزاج خاص خود را دارد به همین دلیل تمام مراحل درمان باید بر اساس اصلاح طبع و مزاج باشد زالو كه یك داروی بسیار با ارزش و معجزه گر است دارای مزاج است و باید با در نظر گرفتن مزاج بیمار استفاده شود از طرفی در توصیه ها و دستورات طب سنتی ایران ابتدا باید به بیمار مصلح و منضج داده شود و بدن از اخلاط فاسد پاك شده بعد زالو درمانی انجام شود تا اثر زالو بیشتر باشد .

به همین دلیل وقتی كه بیمار دارای غلبه اخلاط فاسد است نباید زالو درمانی كند چون خود زالو شاید تجمع یا تخلیه نابجای اخلاط شده و بجای درمان و شفای بیماران ، درد آنها را زیاد تر كند یا اینكه تأثیری نداشته باشد . پس در طب سنتی ایران زالو درمانی دارای مقدمات و مؤخرات است توصیه های جالبی قبل و بعد از زالو درمانی وجود دارد كه می تواند اثر درمانی زالو را صد چندان كند .

اما در زالو درمانی اروپائی و آمریكایی متأسفانه هیچ توجهی به مزاج زالو ، مزاج بیمار و اصلاح طبع نمی شود و زالو درمانی بصورت ماشینی و شبیه دارو درمانی مدرن انجام می شود . یعنی بدون توجه به سیستمهای مختلف بدن و تعادل مزاج ، زالو درمانی بصورت موضعی انجام می شود

تجویز زالو مثل تجویز استامینوفن ، بدترین نوع زالو درمانی است كه متأسفانه امروز در بسیاری از كشورهای جهان در حال انجام است . آنها نمی دانند كه این كار ضربه ی مهلكی به علم زالو درمانی می زند چون تمام تحقیقات و پژوهش آنها نیز دارای اشكال است وقتی اصل زالو درمانی ایراد داشته باشد این اشتباه به كتب و مقالات منتقل می شود و یك عمر این علم را تحت تأثیر خود قرار می دهد .

به عنوان مثال اگر ۱۰۰ نفر كه دارای بیماری انسداد عروق كرونر هستند برای زالو درمانی انتخاب بشوند و برای آنها پاكسازی واصلاح طبع انجام نشود شاید در بعضی از آنها نتیجه ی معكوسی بدهد و حتی حال بعضی از بیماران بهتر نشود . نتیجه ی این تحقیق ظالمانه است چون می تواند اصل علم زالو درمانی را نابود كند .

حالا تصور كنید اگر زالو درمانی این صد نفر طبق توصیه ی طب سنتی ایران انجام شود یعنی بعد از پاكسازی برای آنها زالو درمانی انجام دهیم نتیجه ی تحقیق حیرت آور و معجزه آسا خواهد بود و در مقایسه با روش قبلی كاملاً نتایج متفاوت خواهد بود .

پس كشورهای غربی مثل اشتباهاتی كه در طب مدرن مرتكب شدند در این رشته نیز مرتكب شده اند . درعین حالیكه كارهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی بسیار با ارزشی انجام داده اند اما بدلیل اشكال اساسی در روش درمانی نتیجه ی كار آنها معكوس خواهد بود .
منبع:پارسینه

یک دیدگاه در “تفاوت زالو درمانی طب سنتی با زالو درمانی مدرن”

  1. سلام من پشت پای چپم واریس سطحی کرده که درحالت خوابیده برامده نیست ولی درحالت ایستاده رگهاش ورم میکنه ایا قابل درمان بازالو وسوال دوم اینکه من شنیدم واریس با زالو قابل برگشت وسوم اینکه من بانرم افزار مزاج شناسی مزاجم رامشخص کردم که گرم وتر یعنی دمی مزاج هستم لطفا واسم ایمیل کنید ودوتاسوال دیگه دارم که شاید درطب سنتی درمانی داشته باشه شایدم بازالو بشه درمان کرد یکی درمان سینه بزرگ ودیگری ترک بدن لطفا راهنماییم کنید باتشکز

    [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *